Indie nakładają 18% podatek na handel Bitcoinami

Indie nakładają 18% podatek na handel Bitcoinami

Rząd planuje sklasyfikować Bitcoin jako składnik wartości niematerialnych i prawnych, aby zebrać 1 miliard dolarów podatku obrotowego BTC.

Indyjskie Centralne Biuro Wywiadu Gospodarczego (CEIB), ważna część indyjskiego Ministerstwa Finansów, przedstawiło rządowi wniosek o nałożenie 18% podatku na handel Bitcoinami w kraju.

Według raportu opublikowanego przez Times of India, szacowana kwota całkowitych transakcji Bitcoin w Indiach wynosi około 40.000 crore INR (5,5 mld dolarów), nowo zaproponowany 18% podatek od towarów i usług (GST) od transakcji Bitcoin oznacza co najmniej 7.200 crore INR (1 mld dolarów) dodatkowych wpływów podatkowych dla rządu.

Raport nakreślił, że CEIB zwrócił się do rządu indyjskiego o uznanie Bitcoin jako wartości niematerialnej i prawnej w celu nałożenia podatku od GST na wszystkie transakcje Bitcoin w kraju. Obecnie, ze względu na brak regulacji dotyczących waluty kryptońskiej w Indiach, władze zgłosiły obawy dotyczące wykorzystania Bitcoinu w nielegalnych działaniach, w tym w praniu pieniędzy i zakładach.

Indie są trzecią co do wielkości azjatycką gospodarką i jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie. Pomimo swojego potencjału, kraj ten stanął w obliczu kilku wyzwań regulacyjnych w odniesieniu do rynku kryptograficznego. Bank Rezerw Indii nałożył zakaz na wszystkie transakcje bankowe związane z Bitcoinem i innymi walutami kryptograficznymi, ale na początku tego roku Sąd Najwyższy Indii zniósł zakaz bankowy dotyczący wymiany walut kryptograficznych.

Proponowane artykuły

Ostatnie wydarzenia mające wpływ na rynek Forex w 2021 r.Go do artykułu >>

Handel Bitcoin w Indiach

Rynek krypto walutowy w Indiach rozwijał się w tym roku jako CoinDCX, największa giełda krypto walutowa w Indiach, która odnotowała znaczący wzrost wolumenu i dziennej aktywności użytkowników.

„W okresie kwiecień-czerwiec br. zanotowaliśmy 3-krotny wzrost ogólnego wolumenu obrotów i 4-krotny wzrost liczby dziennych aktywnych użytkowników w ciągu kwartału. Ogółem, w II i III kwartale, CoinDCX odnotował 12% wzrost zapisów i 20% wzrost wolumenu. W październiku CoinDCX odnotował 21% wzrost obrotów w ujęciu miesięcznym i 25% wzrost liczby użytkowników w ujęciu miesięcznym“ – powiedział w komunikacie CoinDCX.

Magnaty finansowe wcześniej informowały o ostatniej rundzie finansowania CoinDCX, w której giełda pozyskała prawie 14 mln dolarów od międzynarodowych inwestorów takich jak Coinbase Ventures i Block one.