Tesla, Amazon, Netflix & Pfizer teraz zbywalny na Bittrex w stosunku do USD, USDT i BTC

Tesla, Amazon, Netflix & Pfizer teraz zbywalny na Bittrex w stosunku do USD, USDT i BTC

Giełda kryptograficzna planuje również w przyszłości wprowadzić na giełdę ETF, indeksy i dodatkowe klasy aktywów.

Kryptocurrency exchange Bittrex ogłosił w poniedziałek, że teraz pozwoli swoim użytkownikom na handel popularnymi akcjami.

Po platformie instrumentów pochodnych FTX, Bittrex jest najnowszą platformą notującą akcje w formie tokenów na swojej giełdzie. Jest to możliwe dzięki partnerstwu z Digital Assets.AG.

Digital Assets.AG to szwajcarska firma, która ułatwia tokenizację tradycyjnych aktywów finansowych. Pozwoli to inwestorom i handlowcom na bezpośredni dostęp do notowanych spółek bez konieczności korzystania z usług zewnętrznego pośrednika i dodatkowych opłat.

Popularne akcje dostępne do zakupu i obrotu na giełdzie Bittrex to Tesla (TSLA), Alibaba (BABA), SPDR S&P 500 ETF (SPY), Beyond Meat Inc (BYND), Pfizer (PFE), Apple (AAPL), BioNTech (BNTX), Google (GOOGL), Facebook (FB), Amazon (AMZN), Netflix (NFLX) i Bilibili (BILI).

Akcje te będą mogły być przedmiotem handlu z dolarami amerykańskimi (USD), Tether (USDT) i Bitcoin (BTC).

„Tradycyjne giełdy papierów wartościowych w światowych stolicach finansowych od wieków ustalają warunki zaangażowania i handlu“, powiedział Tom Albright, szef Crypto Genius dodając, że dekadenckie nieefektywne, złożone i drogie infrastruktury są „całkowicie niepotrzebne“. Powiedział,

„Technologia Blockchain ma potencjał, aby radykalnie poszerzyć dostęp do usług finansowych, a Bittrex Global jest bardzo dumny z tego, że może zapewnić ludziom portal, na którym mogą budować swój kapitał i prywatne bogactwo w sposób, który był niewyobrażalny dziesięć lat temu“.

W odróżnieniu od tradycyjnej giełdy papierów wartościowych, Bittrex pozwoli ludziom handlować 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Dodatkowo, użytkownicy mogą kupować ułamek akcji zamiast całych akcji. Nawet kraje, w których dostęp do akcji amerykańskich, mimo że tradycyjne finansowanie nie jest możliwe, będą teraz mogły nimi handlować.

To dopiero początek, ponieważ giełda planuje „szybko zwiększyć swoją ofertę, dając swoim klientom ekspozycję na ETF-y, indeksy i dodatkowe klasy aktywów“.